Tavan C Alçıpan Profil

     Günümüzde yeni üretilen yapılarda hatta genel olarak artık inşaat sektöründe, iç yapı kaplama malzemesi olarak alçıpan kullanılmaktadır. Alçıpanlar çok geniş kullanım alanına sahiptir. Bu kullanım alanlarına örnekler verecek olursak eğer en başta havalandırma tesislerini söyleyebiliriz. Ayrıca alçıpan, izolasyon sistemlerinde, bölme duvar yapımında, duvarları ve tavanı kaplamada, giydirme duvar ya da asma tavan yapımında, prefabrik yapıların üretiminde, çatı ve depoların kaplanmasında, mağazalarda, ofislerde… Bunlar gibi daha birçok kullanım alanı sayabiliriz. Bu kadar çok kullanım alanına sahip olan alçıpan kendi içinde çeşitlere ayrılmaktadır. Tavan C alçıpan profil, bunlardan sadece birisidir. Alçıpan, kullanıldığı alana bazı avantajlar sağlamaktadır. Sağladığı bu avantajlarla, kullanım kolaylığı sağlayarak, tercih edilme oranını arttırmaktadır.

Alçıpan Avantajları Nelerdir?

     Birçok kullanım kolaylığı sağlayan ve tavan C alçıpan profil çeşidini de içeren alçıpanlar birçok avantaja sahiptir. Esnek olan alçıpan, dış etkenlere karşı dayanıklıdır ve özellikle deprem bölgelerinde kullanılmakta ve herhangi bir deprem anında kırılmazlar. pH değeri ile bakterilerin üremesini engeller ve fiyat olarak da uygundur. Alçıpan levhalarda metre kareye düşen yük oranı, tuğlalara göre daha düşüktür. Kolaylıkla montajı ve demontajı yapılabilmektedir. Bu sayede de hem maddi anlamda hem de zaman olarak tasarrufu sağlarlar. Ayrıca çok esnek ve dayanıklı olması yanı sıra hafiftir ve bu özelliği ile binalara da ağırlık yapmaz. Ses ve ısı yalıtımı anlamında çok kullanışlı ve işlevseldir. İstenilen boyutlarda ayarlanabilmektedir. Ayrıca kullanılacak olan yere ve kullanım aracına göre de tavan C alçıpan profili gibi çeşitleri de bulunmaktadır.

Tavan C

     İnşaat yapılarında çok fazla kullanılan alçıpan çeşitlerinden olan tavan C alçıpan profili, genel olarak asma tavan ve giydirme duvar işlemlerinde kullanılmaktadır. Asma tavan ya da duvar giydirme işlemlerinde kullanılan tavan C alçıpan profili, bu yapıların metal iskeletlerinin içeriğinde kullanılır. Şeklinden dolayı C profil adını almıştır ve asma tavan yapımında elde edilmek istenilen şekli hazır olarak sunmaktadır. Asma tavanlarda tavan C alçıpan profilleri ana yüzey olarak kullanılırken duvar giydirme işlemlerinde vida düzeneği için kullanılmaktadır. Kullanılacak olan alana ve kullanılacak olan malzemelere göre de fiyat aralıkları belirlenmektedir. Siparişler üzerine farklı boyutlarda ve kalınlıklarda üretim sağlanabilmektedir.

Tavan C Alçıpan Profili ve Ebatlar

    Asma tavan ve giydirme duvar üretiminde kullanılan tavan C alçıpan profili, istenilen ebatlarda ve özelliklerde üretilebiliyor ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Her türlü ortamda kullanılabilen ve hem görsellik olarak hem de kablo gibi gereçlerde gizlenebilme için kullanılan asma tavanlar, birçok farklı ebatta üretime açıktır. Üstün boyutlarına göre profilleri oluşan tavan C alçıpan profili kalınlık olarak ortalama olarak 0.5 mm ile 0.6 mm arasında kalınlığa sahip olmaktadır. Genişlik olarak bakıldığında kullanılacak alana göre şekillenen ama ortalama olarak 60 mm olarak üretilmektedir. 

Sipariş ve Bilgi için:

GSM:    0542 601 45 16

Email:    info@hcyassimetal.com