SİLİSLİ SAC

Silisli Sac, niteliğinde taşıdığı silisyum sayesinde, manyetik iletken kayıplarının minimum olması nedeniyle, motor üreticilerinin tercih ettiği bir üründür.

Silisli Sac Dilme işlemleri, uzman personel ve modern araç parkurumuzdaki 4 ayrı dilme hattında titiz işlemlerden geçmektedir.

Müşteri memnuniyetini önceleyen hassas işlemlerimizle tercih edilmeye devam ediyoruz.

Silisli Sac Nedir?

Elektrik motorlarının transformatör, stator ve rotor sargılarının çekirdeği aslında silisyumlu sac ürünlerini belirtmektedir. Bunların en önemli özelliği ise, taşınan silisyum sayesinde manyetik olan kayıpların en aza indirilmesi ve buna bağlı olarak da verimin arttırılması sağlanmaktadır. Demire katılarak kullanılan silis, demirin içerisinde manyetik özellikleri içerisinde zaman içerisinde meydana gelebilen bütün değişikliklerin azaltılarak demirin daha kararlı hale gelmesi sağlanmaktadır.

Haddeleme sırasında sacın manyetik özellikleri noktasında kalitenin artmasında ve buna bağlı olarak da manyetik devreler için daha az sacın kullanılmasını sağlar.

Silisli sac ürünleri, tane yönlendirilmemiş ve tane yönlendirilmiş olarak sınıflandırılmaktadır. Aynı zamanda yaygın olarak elektronik ve elektrikli ekipmanlar içerisinde kullanılmaktadır. Yüksek mukavemetsizliği, yüksek iletkenliği ve düşük mıknatıssal geçim yitikliği sebebiyle, elektrikli aletlerin doğru voltaj sırasında sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Silisli Sac Ürünleri Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Günümüzde her alanda elektrikli ürünler kullanılmaktadır. Sisli saclar ise, başta elektrik sektörü olmak üzere pek çok sektör içerisinde kullanılmaktadır. Manyetik iletken kayıplarının azaltılması sayesinde, motor üreticilerinin en çok tercih ettiği ürünlerin başında silisli sac ürünleri gelmektedir. Firmamız bu noktada işlemlerini 4 ayrı dilme hatlarında, yüksek standartlarda gerçekleştirmektedir.

Silisli sac ürünleri özellikle, trafo ve motorlarda kullanılmaktadır. Isıl işlemlerinde uzun süreli yaşlandırılmaya tabi tutulması gerekiyor. Bunun olmasının sebebi ise, magnetik değişiklerin azaltılması amaçlanmaktadır.

Silisli sac ürünlerinde kesim yapılabilmektedir. Ancak kesilmiş olduğu yerde özelliklerinin biraz kaybedildiği gözlemlenmektedir. Bu sebeple çapak kısımlarını biraz temizlenmesi gerekmektedir.

Silisli olan ürünler, işlenme açısından son derece zorlu bir malzemedir. Aşındırıcı özelliği bulunmaktadır. Ancak alışılmamış imalat yöntemleri kullanılarak (Lazer vb.) işlenmesi mümkün olabilmektedir. Bu yöntem geleneksel imalat yöntemlerinden biraz daha farklı olabilmektedir. Ayrıntılı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Silisli Sac Ürünlerinin Teknik Olarak Özellikleri Nelerdir?

Silisli sac ürünlerinin teknik özellikleri olarak şunları belirtebiliriz:

Kalınlık olarak minimum: 0,30 mm

Kalınlık olarak maksimum: 1,50 mm

Boy Kesim veya da Dilme olarak;

Minimum: 0,300 mm

Maksimum: 1,50 mm

Kalitemiz

Uzun yıllara dayanan ve sektör içerisinde yassı metal ürünlerin üretimine başlayan firmamız, yıllar içerisinde kendini ispatlayan başarılı bir firma olmuştur. Hizmetlerine uzun zamandır devam eden firmamızın en önem verdiği konuların başında müşteri memnuniyeti gelmektedir.

Bu noktada müşterilere daha iyi hizmet verilmesi için firmamız kendini geliştirmektedir. Her yıl mühendislerimizle daha verimli çalışmalar üretmektedir. Bu noktada sizler için ürettiğimiz bütün ürünler, imal edildikten sonra fabrika içerisinde gerekli olan bütün kontrollerden geçirilmektedir. Bu şekilde sizlere en uygun ürünler sunulmaktadır.  Sisli sac üretimi sırasında, müşterilerimize sunduğumuz yüksek kaliteli ürünlerimizle beraber, maliyet konusundaki avantajlarımızla tercih edilmeye devam ediyoruz. Sizler de bu noktada bizleri tercih ettiğiniz takdirde en doğru kararı vermiş olacağınızı belirtmek istiyoruz.