Boyalı Rulo Sac

Boyalı Saclarda galvaniz saclar tek yada çift yönlü boyanabilen çeşitlerindendir.

Çatı, inşaat ve iç dekoratif ürünlerde kullanılmaktadırlar.

Boyalı Sac, bir çok sektörde kullanılmaktadır. Kullanıldığı sektörlerde işlenmesi açısından titiz dilme ve kesme ihtiyacı duymaktadır.

Hc Yassı Metal Tesislerinde Boyalı Sac Dilme hizmeti moderne dilme hatlarında gerçekleştirilmektedir.

Boyalı Rulo Sac Nedir?

Boyalı sac ürünleri sadece yüksek korozyon dayanıklılığı sebebi ile değil, aynı zamanda estetik görünümleri açısından da son derece tercih edilmektedir. Aluzin, galvaniz ya da soğuk üzerine boyama yapılabilmektedir. Müşterilerin isteklerine göre bu sac ürünleri rulo halinde de teslim edilebilmektedir. Rulo olarak da üretilen bu ürünler dilme hattında dilimlenmektedir.

Dilme hatlarında ortalama 20 mm ene kadar dilme gerçekleştirilmektedir. Müşterilerimizin taleplerine göre de dil ve yatık şekilde paketleme gerçekleştirebilmektedir. Genel olarak dilme kalınlıkları 0,20 mm ila 2,50 mm arasında değişmektedir.

Boyalı Rulo Sac Ürünlerinin Kullanım Alanları

Boyalı sac ürünleri pek çok alanda tercih edilmektedir. Genel olarak estetik görünümleri için tercih edilen bu ürünler için aydınlatma sistemleri, beyaz eşya ve inşaat sektörlerinden yoğun talep gelmektedir. Bu noktada ürünlerin geniş bir kullanıma alanının olduğunu belirtebiliriz.

Boyalı Rulo Sac Ürünlerinin Üretimi

Boyalı rulo sac ürünleri hakkında şunları belirtebiliriz: Bobin, rulo halinde bulunan yassı metallere poliüretan merdaneler yardımı ile uygulanan yüksek otomasyona dayalı olan kesintisiz bir boyama işlemi yapılmaktadır. Bu boyama işlemi sonucunda ise, boyalı sac ürünleri ortaya çıkmaktadır. Boyalı sac ürünlerinin üretimi konusunda şunlar bulunmaktadır:

-Bobinler açılır. Alt ve üst kısımdaki yüzeyler temizlenmektedir. (Temizlenme aşamasında genellikle özel kimyasallar kullanılmaktadır. Kimyasallarla yıkanır ve durulanır)

-Üst ve alt yüzeyde bulunan metal kromatlanır. (Bu işlemin amacı korozyon direncinin artması ve boyanın tutunmasını güçlendirmesini sağlamaktır.)

-Bu aşamadan sonra ürün fırınlanmaktadır.

-Astarlanma işlemi yapılmaktadır. (Ürünün sadece ön kısmı boyamalarda, arka yüzey kısmına poliüretan yapışkanlığı olan yüksek arka boya uygulanmaktadır.)

-Bu aşamadan sonra ürün fırınlanmaktadır.

-Çift yüzey boyama işlemleri bittikten sonra astarların üzeri kısımları için talep edilen son boya işlemi yapılmaktadır.

-Bu aşamadan sonra ürün fırınlanmaktadır.

-Müşterilerin taleplerine göre koruyucu film uygulanması yapılmaktadır.

-Boyalı sac ürünleri bu aşamadan sonra metal rulo haline getirilir ve paketlenerek müşterilere teslim edilir. 

(Boyalı sac ürünün formu genel olarak bant ve rulo şeklindedir)

Boyalı Rulo Sacda Üretim Kalitemiz

Müşterilerimize daima en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktayız. Bu noktada istedikleri ürünleri, son teknolojik araçlarla, son teknolojiye uygun olarak üretmekteyiz. Bu noktada firmamız müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Aynı zamanda firmamız, ürünlerin teslimatı noktasında, belirttiği süreye son derece önem veriyor. Bu konuda çalışmalarını titizlikle yürütmektedir.

Kaliteli ürünlerin, kaliteli hammaddeden üretildiğinin bilincinde olan firmamız, ülkemizin çeşitli yerlerindeki ihtiyaçları karşılamaktadır. Üretilen bütün ürünler firmamızın garantisi altındadır. Fabrikamızın kalite sürecinden geçirildikten sonra, analiz aşamasını geçen ürünler müşterilere iletilmektedir.

Firmamız kalitesi konusunda son derece hassastır. Bu sebeple de sektör içerisinde çeşitli alanlarda son derece tercih edilen firmaların arasında bulunmaktadır. Kaliteli hizmet verdiğimiz sektörlerin başında otomotiv, beyaz eşya, makine gibi alanlar gelmektedir. Ürünlerimiz sıfır hata prensibi ile üretilmektedir. Uygun fiyatlarla kaliteli ürünler için kesinlikle doğru adrestesiniz. 

Boyalı Rulo Sac

 

Galvaniz saclar, metal ve demir içerikli ürünlerin dış etmenlerden zarar görmemesi amacıyla üretilmiştir. Metalin çinko ile kaplanması sonucu meydana gelen galvaniz sac, hemen hemen bütün endüstri sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.  Günlük hayatımızda kullanmış olduğumuz araç gereçlerin büyük çoğunluğu galvaniz sac koruması altında üretilmiştir.

Galvaniz sac demir ve metalleri, ıslaklık ve nemden koruyarak uzun yıllar sağlamlığını korumasına yardımcı olmasıyla ön plana çıkmıştır. Bildiğiniz üzere sokaklarda kullanılan birçok araç gereç ve yapı yağmur gibi nedenlerle ıslanmaktadır. Bu nedenle galvaniz sac bir lüks değil zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Galvaniz sacın kullanım alanı oldukça geniştir. Dışarıda görmüş olduğunuz birçok şey galvaniz sac ile korunmaktadır. Trafik lambaları, banklar, binaların dış çepheleri trafik lehvaları, atm makineleri gibi birçok ürün bu yöntemle sağlamlığınnı korumaktadır.

Boyalı rulo sac ise daha çok görsel yönden zenginliğin sağlanması amacıyla ürütilmiştiştir. İçerik olarak aynı olsa da en önemli amacı iyi bir görsel çıkmasına yardımcı olmaktır. Özellikle ev eşyaları ve beyaz eşyalarda sıklıkla boyalı rulo sac kullanılmaktadır.

Boyalı Rulo Sac Nasıl Üretilir?

Rulo halinde bulunan yassı metaller, poliüretan merdaneler yardımıyla boyanmaktadır.  İlk etapta rulo halindeki metaller temizlenerek boyamaya hazır hale getirilir. Temizlik işlemi özel kimyasallarla yapıılmaktadır. Daha sonra rulo sacın alt ve üst kısımları kromatlanarak fırınlama işlemi gerçekleştirilir. Kromatlama işlemi gerçekleştirildikten sonra astarlama işlemi gerçekleştirilir. Astarlama işleminden sonra boya yapılarak tekrardan fırınlanır. Alıcının talebi doğrultusunda koruyucu film işlemi de gerçekleştirilebilir ancak bu zorunlu değildir. Bu işlemden sonra da paketlenir ve boyalı rulo sac üretim işlemi tamamlanmış olur.

Özellikleri Nelerdir?

Boyalı rulo sac, endüstrinin temel taşlarından bir tanesidir. Zira kullanım alanı oldukça fazladır. Özellikle renkli yapısından dolayı firmaların yoğun ilgi gösterdiği boyalı rulo sac, talip sayısını da her geçen gür arttırmaktadır.

Boyalı rulo sac birçok alanda kullanılmaktadır. Binaların dış cepheleri, çatılar, yağmur oluğu üretimi, beyaz eşyalar, klimalar, vantilatörler, dvdler, iç mekan yapısal ürünleri kullanılan alanlardan bazılarıdır.

Firmamız

2003 yılından beri metal sektöründe büyümeye devam eden firmamız, sizlerin de taleplerini karşılayabilmekten büyük mutluluk duymaktadır. Boyalı rulo sac üretiminde son derece titiz davranan ve müşteri memnuniyetini misyon olarak belirlemiş olan firmamız, üretimin en başından tutun sevkiyata kadar işini büyük bir titizlikle yürütmektedir.

Firmamızın misyonu,  boyalı rulo sac üretiminin birinci sınıf kalitede ve en uygun fiyattan olmasıdır. Her daim müşteri memnuniyetini sağlamak üzere canla başla çalışan personellerimiz, yoğun ilginizin karşılığını hizmet kalitesi olarak sizlere geri vermektedir.

Sizler de boyalı rulo sac gibi metal sektörünün öne çıkan ürünlerinden satın almak ve firmamız hakkında daha fazla fikir sahibi olabilmek için www.hcyassimetal.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Ayrıca yine bu site üzerinden soru ve görüşlerinizi de bildirebilirsiniz.