ALUZİNG - ALUSİ - GALFAN

Aluzing-Alusi-Galfan ürünleri, çelik sac üzerine çift tarafı aluminyum-çinko alaşımı ile kaplama yapılması suretiyle üretilmektedirler. Isı mukavemeti yüksek olduğu için, motor, eksoz ve fırın gibi yüksek ısı üretilen her alanda kullanılabilmektedirler.

Aluzing-Alusi-Galfan Sacların dilme işlemlerini tesislerimizde sahip olduğumuz modern dilme hatlarında gerçekleştiriyoruz.

Tüm dilme işlemlerinde olduğu gibi Aluzing-Alusi-Galfan sac dilme işlemlerinde de uzman personel ve modern araç parkurumuzda, maksimum memnuniyet garantili hizmetler üretmekteyiz.

Alüminyum Kaplı Saclar

Alüminyum kaplı sac ürünleri silisyum ve sıcak alüminyum alaşımı ile iki tarafı kaplı olarak daldırma işlemi ile oluşturulan çelik ürünlerdir. Çelik korozyonlara karşı iyi bir davranış göstermektedir. 800 derece ve daha düşük sıcaklıklar için temel malzeme olan çeliğin özelliklerini tutmaktadır. Özellikle ısı değiştiriciler için kullanılmaktadır. Bunun dışında su ısıtıcıları, fırınlar, pişirme tavaları, barbekü ocakları ve su ısıtıcıları için tercih edilmektedir.

Alüminyum Kaplı Sacların Teknik Özellikleri

Kalınlık İçin;

Minimum: 0,30 mm

Maksimum: 3,00 mm

Boy Kesim ve Dilme İşlemleri İçin;

Minimum: 0,30 mm

Maksimum: 3,00 mm

Alüminyum Kaplı Sacların Kullanıldığı Alanlar

Medikal alanlar, ev aletleri, kimyasal proses, aydınlatma gereçleri, inşaat sanayi, mutfak eşyası, ısıtma ve soğutma havalandırma sanayi, basınçlı kaplar, çatı kaplama, mimari uygulama, panel, otomotiv sanayi, radyatör imalatı, depolama teçhizatı, ambalaj sanayi gibi alanlarda tercih edilmektedir. Bunun dışında genel amaçlı metalik iş türlerinde, deniz atmosferine maruz kalabilen yağ ve yakıt tanklarında da kullanılmaktadır.  Bunların dışında başlıca kullanım alanı gıda makineleri, beyaz eşyalar ve otomotivlerdir. Ürünler yüksek sıcaklıklarda korozyon dayanımının olması gerektiği uygulamalarda sıkça kullanılmaktadır. Paslanmaz sac ürünleri ile kıyaslandığı zaman sağlamış olduğu avantajlar sebebi ile genel olarak kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Alüminyum kaplı savlar, galvaniz saçlarla kıyaslandığında oksidayona ve süneke karşı daha mukavim olmaktadır. Bu da alüminyum kaplı sacların daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Günümüzde de buna bağlı olarak galvaniz kaplı sacların yerine alüminyum sacların neden tercih edildiğini bir kere daha ortaya koymaktadır.

Kalitemiz

Firmamızın en temel amacı sürekli müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Bunu da;

Ürünlerimizde yüksek kalite kullanarak,

Düşük maliyette ürün yaparak, fiyatları müşterilere yansıtarak,

Ürünlerin teslimini zamanında yaparak,

Sistemli ve planlı bir şekilde yaklaşarak belirtilen bütün maddelerini yerine getirme amacı taşıyarak,

Çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu arttırmayı amaçlayarak,

Çalışanlarımızın her türlü konuda katılımını sağlayarak gerçekleştirmekteyiz.

Alüminyum Saclar Hakkında

Günümüzde en kaliteli mühendislik malzemelerinin başında alüminyum gelmektedir. Yaşadığımız evlerde, araçlarda, günlük olarak kullanılan bilgisayarlarda, telefonlarda, uçaklarda, tezgâhlarda, modern ortamlarda, raflarda ve iç tasarımlarda alüminyuma rastlamamız mümkündür. Bu ürün hakkında yakın geçmişe kadar çok fazla şey bilinmiyordu. Bu sebeple de kullanım alanları son derece azdı.

Diğer elementlerle kolay bir şekilde bağlanması sebebiyle, çeşitli alanlarda tercih edilmektedir. Bu metal sıcak ya da soğuk olduğu zamanlarda kolay bir şekilde işlem görmektedir. Damgalanabilir, bükülebilir ve çekilebilir. Özel boyaya gerek yoktur. Ateşle yanmaz ve zehirli değildir. Son derece esnektir. 4 mikron kalınlığında bulunan sacların yanı sıra ince tel de üretilebilir. Alüminyumunda haddelenme yöntemi ile de alüminyum saclar üretilmektedir. Bu saclar sektör içerisinde ince ise sac, 10 mm’den yüksek kalınlığı varsa da levha plaka olarak adlandırılmaktadır. Çeşitli alanlarda kullanılan alüminyum saclar son derece dayanıklı ve kalitelidir.